fbpx

Zawsze planowaliśmy odwiedzić Berlin…jednak nigdy nie było nam tam po drodze 😉 Były fajniejsze/ciekawsze cele…jejku w jakim błędzie byliśmy. Okazało się, że Berlin jest niesamowitym miejscem!
Pojawiliśmy się w nim dzięki naszej Parze Młodej D+J, która na co dzień tam mieszka. Super było to, że mieliśmy dwa dni na zapoznanie się z miastem…mieliśmy czas na znalezienie miejsc, w których chcieliśmy zrobić zdjęcia.
Nie wiemy jak Wy wypoczywacie – ale my na wyjazdach zwiedzamy intensywnie…nie dla nas leżenie w hotelowym basenie i opalanie całymi dniami. Z reguły z każdego „urlopu” wracamy bardziej zmęczeni niż gdy na niego wyjeżdżaliśmy 😉 Ale za to w głowie i na zdjęciach pozostają niesamowite wspomnienia!

Co nas zaskoczyło w Berlinie – to, że jest MEGA zielony! Wszędzie mnóstwo drzew, parków…mylnie myśleliśmy, że to betonowe miasto. Ludzie są cudowni….otwarci, chętnie służą pomocą.
Zawsze każde zwiedzanie miasta planujemy w domu – przeglądamy instagramy, pinteresty…zapisujemy zdjęcia miejsc, które nas interesują. Później szukamy na mapach googla gdzie dane zdjęcie mogłoby zostać zrobione. Z reguły zawsze znajdujemy fajne miejscówki – w przypadku tego pleneru udało nam się zaskoczyć naszą Parę, bo nawet Oni nie mieli pojęcia o kilku miejscach 🙂

Chyba większość z Berlińskich „must see/must done” rzeczy zaliczyliśmy:
– zobaczyliśmy wieżę telewizyjną (nie wjechaliśmy na szczyt – eeehh ten lęk wysokości 😉 )
– zobaczyliśmy zielonego ludka na sygnalizatorach
– stanęliśmy na lini po której przechodził Mur Berliński
– zrobiliśmy zdjęcie w fotobudce (swoją drogą…jest ich mnóstwo w tym mieście!)
– zjedliśmy mega smacznego kebaba (aaahhh jak dawno już nie jedliśmy)
– zobaczyliśmy Bramę Brandenburską (tłumy!!)
– zobaczyliśmy East Side Gallery – pomnik dla wolności stworzony przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego (także tłumy! Ale ludzie są na tyle mili, że każdy uważa i pilnuje się aby można było zrobić zdjęcia bez przechodzących turystów)
– wypiliśmy litrowe piwo w podberlińskim browarzePowered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com